fbpx

Logowanie



tech. dent. Paulina Pokusa | 24.08.2018 | www.dentalscan.pl

7 zalet pracy ze skanerem wewnątrzustnym, które musi znać każdy stomatolog

7 zalet pracy ze skanerem wewnątrzustnym, które musi znać każdy stomatolog

Stomatologia cyfrowa to obecnie najbardziej dynamicznie rozwijający się segment stomatologii, który determinuje codzienną praktykę w gabinetach dentystycznych i laboratoriach. Poznaj najważniejsze zalety pracy ze skanerem wewnątrzustnym. 

Digitalizacja służy przyspieszeniu niektórych elementów leczenia, zmniejszeniu prawdopodobieństwa błędu, wyeliminowaniu wielu etapów pracy laboratoryjnej, które często generują pewne niedoskonałości i brak precyzji. Zawsze musimy jednak pamiętać, że za tym wszystkim stoi człowiek: pacjent, lekarz, technik. W pewnym momencie to, co stworzyliśmy i zaplanowaliśmy wirtualnie, musi być przeniesione na rzeczywistość.

Oczekiwania pacjentów dotyczące pięknego uśmiechu systematycznie rosną, ale na szczęście – coraz częściej pozostają w zgodzie z naturą. Dziś uśmiech spełniający kryteria estetyki to uśmiech zdrowy i naturalny. Możemy go zaoferować każdemu pacjentowi, ponieważ mamy do dyspozycji ogromny arsenał technik i materiałów – tradycyjnych i nowoczesnych, cyfrowych. Jakie są zalety pracy ze skanerem wewnątrzustnym?

Zalety pracy ze skanerem wewnątrzustnym, które doceni każdy dentysta

1. Lepsza widoczność pola protetycznego

Wewnątrzustne skanowanie oferuje więcej korzyści w stosunku do metod konwencjonalnych. Jedną z głównych zalet jest zwiększona dokładność wycisku.

lekarz skanuje uzębienie pacjenta

2. Mniej poprawek

Niejednolita jakość wycisku zbyt często prowadzi do powtórek, słabych rezultatów klinicznych i estetycznych oraz konieczności poprawek już gotowych prac protetycznych. Cyfrowe rozwiązania dla wycisków rozwiązują więc wiele problemów dzięki dokładnemu obrazowi pola protetycznego od samego początku.

3. Redukcja czasu pracy stanowiska (fotela) 

Duża dokładność pracy ze skanerem wewnątrzustnym skutkuje lepszym dopasowaniem odbudowy, ograniczeniem potrzeby szlifowania i mniejszą liczbą późniejszych korekt. Dzięki temu zarówno czas dentysty, jak i pacjenta jest zaoszczędzony.

4. Oszczędność na kosztach

Metoda cyfrowa sprawia, że pobieranie wycisku jest wygodne, szybkie i łatwe. Ponieważ nie trzeba stosować jakichkolwiek materiałów wyciskowych, dentysta oszczędza na kosztach materiałów i wysyłce wycisków. Komfort pacjentów podczas wizyty jest również zwiększony.

skanowanie 3d w stomatologii

5. Ułatwiona komunikacja 

Jedną z najbardziej oczywistych zalet technologii cyfrowych wycisków jest nowa i łatwa opcja dzielenia się informacjami między kliniką a laboratorium. Te ulepszone możliwości współpracy przyspieszają dostawę prac oraz przyczyniają się do uzyskania optymalnych rezultatów.

6. W pełni cyfrowy przebieg pracy protetycznej 

Dentysta i laboratorium mogą łatwo komunikować się on-line i omówić ważne kwestie dotyczące pracy. Mogą podzielić się informacjami na temat wycisku, zdjęć projektu, plików poglądowych 3D, zasugerowania granicy preparacji czy zasięgu uzupełnienia protetycznego.

7. Wysoka dokładność produktu końcowego 

W porównaniu z pobraniem wycisku klasycznego skanowanie charakteryzuje się większą dokładnością. Zapewniana przez cyfrowy wycisk dokładność jest niezmienna podczas całego procesu przepływu pracy w gabinecie: od kliniki, poprzez projekt w laboratorium, do końcowej produkcji − otrzymujemy wysokiej jakości pracę końcową.

Cyfrowa stomatologia – to już się dzieje!

Wprowadzenie technologii optoelektronicznego pobierania wycisków opracowanych zębów skanerem wewnątrzustnym umożliwiło rozwój stomatologii bezwyciskowej i pozwoliło na jeszcze ściślejszą współpracę pracowni protetycznych z gabinetami stomatologicznymi. Jeszcze kilka lat temu cyfrowy wycisk wydawał się być daleką przyszłością stomatologii, teraz to teraźniejszość, więc korzystajmy z tego!

Masz niedosyt wiedzy na temat zalet pracy ze skanerem wewnątrzustnym? Zajrzyj do artykułu Stomatologia cyfrowa to nie tylko implantoprotetyka. Które dziedziny stomatologii skorzystają z cyfrowej technologii lub obejrzyj poniższe szkolenie DentalScan ze stomatologii cyfrowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera

[FM_form id="1"]
Facebook
Facebook