fbpx

LogowanieTech. dent. Anna Simierska, Lek. dent. Paweł Bernatek | 17.09.2019 |

Wielofunkcyjne wykorzystanie systemu CAD/CAM w kompleksowej rehabilitacji zwarcia

Wielofunkcyjne wykorzystanie systemu CAD/CAM w kompleksowej rehabilitacji zwarcia

Opis przypadku leczenia kompleksowego z użyciem systemu CAD/CAM i wewnątrzustnego skanera ukazał się w czasopiśmie “Digital” Wydawnictwa Dental Tribune International.  Znajdziesz go w tym numerze.

W artykule opisano przypadek 52-letniego pacjenta. Przeprowadzono u niego szereg zabiegów chirurgicznych, implantologicznych i protetycznych. Wykorzystano skaner wewnątrzustny do pobrania wycisku cyfrowego, natomiast odbudowy zostały wykonane z użyciem systemu CAD/CAM.

Opis przypadku

52-letni pacjent zgłosił się do Kliniki Platinum celem kompleksowej rekonstrukcji uzębienia. W czasie badania stwierdzono braki skrzydłowe w szczęce i żuchwie, duże starcie w zakresie zębów własnych, zaniżoną wysokość zwarcia, a także duży defekt estetyczny. U pacjenta nie występowały dolegliwości bólowe w okolicy stawów skroniowo-żuchwowych.

Plan leczenia z wykorzystaniem systemu CAD/CAM

Zaplanowano zabiegi chirurgiczne, wszczepienie implantów w żuchwie po prawej i lewej stronie, a także po obu stronach w szczęce. Zabiegi zaplanowano z jednoczesnym podniesieniem zatok szczękowych metodą otwartą. W  zakresie zębów własnych lekarz w porozumieniu z technikiem dentystycznym zdecydował się na wykonanie koron z ceramiki szklanej metodą CAD/CAM w systemie Cerec. Po przeprowadzonej deprogramacji i  ustaleniu zwarcia, zespół wykonał prace tymczasowe na zębach własnych pacjenta.

Czytaj dalej: digital-poland-no-4-2015-0415-14-20

rentgen zębów

systemu cad cam

leczenie uzębienia z wykorzystaniem systemu cad cam

widok zębów z koronami 3d

Przeczytaj też Leczenie kompleksowe z użyciem skanera dentystycznego i technologii CAD/CAM – opis przypadku

Jedna odpowiedź do “Wielofunkcyjne wykorzystanie systemu CAD/CAM w kompleksowej rehabilitacji zwarcia”

  1. Lukasz pisze:

    W zakresie zębów własnych lekarz w porozumieniu z technikiem dentystycznym zdecydował się na wykonanie koron z ceramiki szklanej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera

[FM_form id="1"]
Facebook
Facebook