fbpx

Logowanie
Pierwszy krok w stomatologię cyfrową – kurs dla stomatologów i techników

Pierwszy krok w stomatologię cyfrową – kurs dla stomatologów i techników
szkolenia dla stomatologów i techników,

Prowadzący Digital Dentistry Society Poland, Akademia Stomatologii Cyfrowej

Miejsce Centrum Szkoleniowe Natrodent, ul. Wierzbowa 46/48, Łódź

Data 28.02.2020 10:30 - 28.02.2020 17:20

 

28 lutego Digital Dentistry Society Poland organizuje kurs dla stomatologów i techników “Pierwszy krok w stomatologię cyfrową”. Szkolenie Akademii Cyfrowej Stomatologii wprowadza w świat digital – poznasz m.in. prezentację przypadków klinicznych z uwzględnieniem protokołów cyfrowych, planowanie leczenia implantologicznego i wykonywanie cyfrowego wax-upu. 

Wykładowcy

Od czego zacząć i na co zwrócić uwagę, rozpoczynając pracę z cyfrowymi narzędziami? Na te pytanie odpowiedzą znane osobistości zajmujące się na co dzień stomatologią i protetyką cyfrową:

 • dr Marcin Ofiara
 • dr Bartosz Cerkaski
 • tech. dent. Piotr Nagadowski
 • tech. dent. Jacek Świecimski
 • tech. dent Janusz Karaś
 • przedstawiciele: Itero, Planmeca, Medit

Pierwszy krok w stomatologię cyfrową – program

Tematy wystąpień prezentują się następująco:

 • Technik dentystyczny Jacek Świecimski przedstawi “We are digital – cyfrowy wymiar komunikacji w stomatologii. Sposoby komunikacji w stomatologii cyfrowej pomiędzy pacjentem, lekarzem a laboratorium”. Zaprezentuje również PIC Camera – najbardziej precyzyjny system do rejestracji implantów.
 • Dr Marcin Ofiara wystąpi z “Prezentacją przypadków klinicznych z uwzględnieniem protokołów cyfrowych”.
 • Technik dentystyczny Piotr Nagadowski omówi “Szybkie i precyzyjne planowanie leczenia implantologicznego z zastosowaniem szablonów chirurgicznych”.
 • Dr Bartosz Cerkaski zaprezentuje możliwości cyfrowego planowania uśmiechu Digital Smile Design DSD.
 • Technik dentystyczny Janusz Karaś pokaże zestawienie i porównanie technologii druku i frezowania, przegląd dostępnych materiałów w technologii CAD/CAM, synergię frezowania i drukowania oraz komplementarność urządzeń i technologii.
 • Tech. dent. Piotr Nagadowski przedstawi możliwości dalszej edukacji i pogłębiania wiedzy z zakresu zastosowania cyfrowych narzędzi, programów wspomagających planowanie leczenia i technologii dostępnych dla dentysty i technika dentystycznego, a także przedstawi kursy, szkolenia oraz curriculum cyfrowe.

Praca ze skanerem wewnątrzustnym

Technik dentystyczny Jacek Świecimski omówi również, jak wykonać wax-up i proste prace protetyczne step by step – przygotowanie skanu, projektowanie w programie Exocad i Ceramill Mind, projektowanie koron, kopię anatomii, szybki wax-up, a także Smile Creator.

Ponadto przedstawiciele producentów skanerów wewnątrzustnych zaprezentują różne skanery wewnątrzustne i ich możliwości w codziennej pracy w gabinecie. Poznasz też techniki skanowania, potencjalne problemy i sposoby ich rozwiązywania. Zobaczysz, jak przygotować pole protetyczne i poznasz możliwości rejestracji zwarcia w różnych układach zgryzowych.

Inne terminy kursów z cyklu Pierwszy krok w stomatologię cyfrową

Szkolenie Pierwszy krok w stomatologię cyfrową odbędzie się również w innych terminach:

 • 27 marca 2020 w Poznaniu
 • 25 kwietnia 2020 Sopocie
 • 23 maja 2020 w Krakowie

Koszt i informacje organizacyjne

Koszt szkolenia wynosi 390 zł, natomiast dla Członków DDS Poland obowiązuje cena specjalna. Rejestracja online dostępna na stronie organizatora.

Zobacz też: Kongres CAD/CAM – duże wydarzenie organizowane w lutym 2020.

* Wszystkie informacje dotyczące szkoleń CAD/CAM dla techników dentystycznych i stomatologów oraz innych wydarzeń znajdujących się w kalendarzu na cyfrowywycisk.pl pochodzą ze stron internetowych organizatora i Cyfrowy Wycisk nie bierze za nie odpowiedzialności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook