fbpx

Logowanie
Kongres CAD/CAM Optident

Kongres CAD/CAM Optident
optident,

Prowadzący Optident

Miejsce Jachranka pod Warszawą, Hotel Warszawianka

Data 28.02.2020 13:00 - 29.02.2020 19:00

Czym jest technologia CAD/CAM dla stomatologii? Jak efektywnie wykorzystać nowe rozwiązania w gabinecie? Co to jest protetyka cyfrowa i jak ją najskuteczniej wdrożyć? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie podczas Kongresu CAD/CAM organizowanego w lutym 2020 przez Optident. 

Kongres CAD/CAM dla stomatologów i techników to bardzo ciekawa inicjatywa. Organizatorem jest Optident (dystrybutor radiologii i systemów CAD/CAM, ale także szkoleniowiec i propagator stomatologii cyfrowej). To już III edycja wydarzenia. Podoba nam się idea wydarzenia, która przyświeca również Cyfrowemu Wyciskowi. Kongres jest wsparciem dla stomatologów, którzy nie obawiają się odchodzić od konwencjonalnych rozwiązań na rzecz technologii cyfrowych. Co więcej, jego myślą przewodnią jest nie tylko edukować, ale również współtworzyć. Super! 👌

Wykładowcy stomatologii cyfrowej

Swoimi doświadczeniami podzielą się doświadczeni specjaliści, którzy na co dzień pracują z technologią cyfrową:

 1. prof. Adam Nulty – implantolog,
 2. dr Dr Carlo Massimo Saratti – protetyk,
 3. lek. dent. Paweł Szuba-Paszkiewicz – protetyk,
 4. dr n. med. Adam Ziemlewski – chirurg szczękowo-twarzowy,
 5. lek. dent. Paweł Bernatek – implantolog,
 6. tech. dent. David Claridge – specjalista technologii CAD/CAM,
 7. lek. dent. Kiril Kirilow – protetyk,
 8. tech. dent. Damian Michalski – certyfikowany mistrz techniki dentystycznej,
 9. lek. dent. Piotr Skrzyszewski – endodonta,
 10. lek. dent. Maja Skrzyszewska,
 11. lek. dent. Mila Skrzyszewska,
 12. lek. dent. Agnieszka Kulik – protetyk, ortodonta,
 13. mgr inż. Iwo Rutański – specjalista z zakresu technik obrazowania
 14. lek. dent. Kamil Szewczyk – protetyk, chirurg szczękowy,
 15. mgr Zbigniew Sowiński – specjalista technologii CAD/CAM,
 16. dr n. med. Katarzyna Gruszka – ortodonta,
 17. dr Szymon Chojnowski – ortodonta,
 18. dr n. med. Marcin Wiśniewski – chirurg szczękowy,
 19. lek. stom. Katarzyna Wiśniewska – ortodonta,
 20. Joanna Suszyńska – asystentka ortodontyczna.
kongres cad/cam

Zdj. Optident [dost. 23.09.19 https://optident.pl/cad-cam-kongres]

Kongres CAD/CAM składa się z 3 części

Celem kongresu jest zebranie społeczności wokół technologii CAD/CAM w stomatologii i nowoczesnych rozwiązań. Wydarzenie ma być również platformą współpracy, wymiany myśli i doświadczeń związanych z cyfrową stomatologią. Jest przeznaczone dla wszystkich, którzy zawodową przyszłość wiążą z technologią CAD/CAM. Oto planowane sesje:

 • Ortodontyczna Sesja Przedkongresowa (28.02) – w pierwszej kolejności planowane są warsztaty przeznaczone głównie dla ortodontów – uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak wykorzystywać narzędzia cyfrowe w ortodoncji, aby podnieść poziom opieki klinicznej.
 • Kongres CAD/CAM (28.02-29.02) – dwa intensywne dni warsztatów i wykładów o tematyce ściśle związanej ze stomatologią cyfrową. Prelegentami i szkoleniowcami będą osoby, które opowiadają o swoich doświadczeniach w budowaniu, a także rozwijaniu praktyk i pracowni w oparciu o technologie cyfrowe.
 • Gala Cyfrowej Stomatologii – uroczysty bankiet, który odbędzie się wieczorem I dnia Kongresu.

Możesz wybrać, na które części się zapisać – każda jest osobno płatna.

Program Ortodontycznej Sesji Przedkongresowej – (28.02)

28 lutego zaplanowana jest  sesja przedkongresowa skierowana głównie do lekarzy ortodontów. Prelegenci opowiedzą m.in. o tym, jak wykorzystać cyfrowe narzędzia w ortodoncji, by podnieść poziom opieki klinicznej. Oto tematyka:

 • CBCT w ortodoncji – istotne narzędzie w diagnostyce, planowaniu i leczeniu ortodontycznym oraz ortodontyczno-chirurgicznym,
 • Tomografia stożkowa w praktyce lekarza ortodonty. Praktyczne funkcje oprogramowania CBCT.
 • Cyfrowe diagnozowanie i planowanie leczenia ortodontycznego z wykorzystaniem narzędzi Carestream

Po części wykładowej odbędą się warsztaty z cyfrowej ortodoncji. Temat to “Cyfrowy plan leczenia Twojego pacjenta z wykorzystaniem skanera i oprogramowania Carestream“. Po ukończeniu warsztatu każdy z uczestników otrzyma bezpłatną miesięczną licencję programu CS Model+.

Ortodontyczna sesja – cena

Do końca roku 2019 koszt rejestracji wynosi 395 zł. Od Nowego Roku cena wzrasta i wynosi 495 zł.

Natomiast koszt warsztatu dla ortodontów “Cyfrowy plan leczenia Twojego pacjenta z wykorzystaniem skanera i oprogramowania Carestream” wynosi 400 zł.

Kongres CAD/CAM (28-29.02)

Program warsztatów

Warsztaty przedkongresowe zaczynają się 28 lutego o 9 rano i trwają do godziny 13.30.

 • Lek. dent. Piotr Skrzyszewski i lek. dent. Maja Skrzyszewska nauczą nas, jak skanować i jak projektować uśmiech w programie exocad oraz jak wygląda wydruk 3D gotowego uzupełnienia.
 • Prof. Adam Nulty oraz tech. dent. David Claridge pokażą, jak cyfrowo planować zabieg implantologiczny – od planowania położenia implantu po projektowanie i drukowanie szablonu.
 • Natomiast Dr Carlo Massimo Saratti wyjaśni uczestnikom w praktyce, jak powinien wyglądać cyfrowy protokół w protetyce: praca z koferdamem i skanerem wewnątrzustnym.

Warsztaty CAD/CAM – cena

Skanowanie, projektowanie uśmiechu w programie Exocad oraz druk 3D: 500 zł

Cyfrowe planowanie zabiegu implantologicznego. Od planowania położenia implantu po projektowanie i drukowanie szablonu: 400 zł

Cyfrowy protokół w protetyce: praca z koferdamem i skanerem: 400 zł

tech. dent. David Claridge zaprasza na Kongres CAD/CAM 2020

Kongres CAD/CAM 2020 coming soon! Wczesna rejestracja trwa!Poznaj kolejnego prelegenta Kongresu CAD/CAM 2020! – tech. dent. David ClaridgePrzeskoczyć przepaść – pełne zastosowanie skanerów wewnątrzustnych jako narzędzi biznesowych, a nie zabawek. „Crossing the Chasm the full adoption of intraoral scanners as business tools not toys.” (wykład tłumaczony symultanicznie)👉 Zgłoszenia na Kongres CAD/CAM 2020 oraz dodatkowe informacje:👉 Rejestracja -> www.kongrescadcam.pl👉 Joanna Kulikowska, tel. +48 605 036 301, jkulikowska@optident.plDavid Clarigde ma ponad 35-letnie doświadczenie w branży dentystycznej. Przez ostatnie 10 lat pracował w dziedzinie CAD/CAM i cyfrowej stomatologii ze skanami wewnąrzustnymi. Międzynarodowy mówca. Porusza temat cyfrowego systemu pracy w stomatologii. Dyrektor IOS (ROI) w IDDA (International Digital Dental Academy), członek komitetu BDIA (British Dental Industry Association) oraz stały autor w Dental Laboratory Journal.Prelegenci kongresu CAD/CAM 2020:prof. Adam Nultydr Dr Carlo Massimo Sarattitech. dent. David Claridgedr n. med. Adam Ziemlewskilek. dent. Paweł Paszkiewiczlek. dent. Kiril Kirilovlek. dent Pawel Bernateklek. dent. Piotr Skrzyszewskilek. dent. Maja Skrzyszewskalek. dent. Mila Skrzyszewskatech. dent. Damian Michalskilek. dent. Agnieszka Kuliklek. dent. Kamil Szewczykmgr inż. Iwo Rutanskimgr Zbigniew Sowiński

Opublikowany przez Optident Wtorek, 10 grudnia 2019

Program wykładów CAD/CAM

 • Prof. Adam Nulty przedstawi wykład “Cyfrowa stomatologia: komunikacja z pacjentem i praca z szablonami chirurgicznymi”.
 • Dr Carlo Massimo Saratti omówi “Cyfrowe procedury pracy w stomatologii estetycznej”.
 • Tech. dent. David Clarigde zdradzi, jak “Przeskoczyć przepaść – pełne zastosowanie skanerów wewnątrzustnych jako narzędzi biznesowych, a nie zabawek” – szczególnie nam się podoba ten temat wykładu ❤❤❤
 • “Skanuj, planuj, bądź digital – stomatologia cyfrowa” to temat wykładu lek. dent. Pawła Szuba Paszkiewicza.
 • O tym, jak wygląda użycie “CAD/CAM w codziennej pracy stomatologa” opowie nam lek. dent. Kiril Kirilow. Pokaże również, jak zaplanować odbudowę protetyczna podczas jednej wizyty.
 • Lek. dent. Paweł Bernatek opowie o innowacyjnej komunikacji lekarz-technik z wykorzystaniem możliwości cyfrowych technologii CBCT, skanów 3D i skanów twarzy.
 • Prowadzący: lek. dent. Piotr Skrzyszewski, lek. dent. Maja Skrzyszewska, lek. dent. Kamila Skrzyszewskia oraz tech. dent. Damian Michalski wskażą, które procedury możemy wykonywać całkowicie cyfrowo, a gdzie niezbędne jest wsparcie technikami analogowymi w wykładzie Analogowo vs Cyfrowo.
 • Lek. dent. Agnieszka Kulik pokaże, jak zrobić “Piękny cyfrowy uśmiech z wykorzystaniem najnowszych materiałów i technologii w gabinecie”.
 • Na koniec kongresu CAD CAM lek. dent. Kamil Szewczyk wystąpi z wykładem “Praktyczna cyfrowa implantologia z uwzględnieniem szablonów i drukarek 3D”.

Kongres CAD/CAM – cena

Spieszcie się, bo do końca 2019 roku cena za udział w wykładach Kongresu CAD/CAM wynosi 800 zł, po Nowym Roku wzrasta do 900 zł. Dodatkowo posiadacze skanera wewnątrzustnego CS 3600 mogą liczyć na rabat -20%. Podobnie jak zorganizowane, trzyosobowe grupy z jednego gabinetu. (Rabaty nie łączą się.) W pakiecie konferencyjnym otrzymacie materiały szkoleniowe, lunch i przerwy kawowe.

Bankiet – Gala Cyfrowej Stomatologii

Po pierwszym dniu szkolenia jest zaplanowana impreza taneczna przy muzyce na żywo. Po uroczystej kolacji nastąpi rozdanie nagród cyfrowej stomatologii. O szampańską atmosferę podczas imprezy tanecznej zadba zespół Nocny Koncert, z wokalistą z Nowego Jorku.

Gala Cyfrowej Stomatologii jest dodatkowo płatna i wynosi 150 zł.

Zapisy

Już dziś  warto zarezerwować sobie termin na wielkie wydarzenie ze świata cyfrowej stomatologii. Na warsztaty, wykłady i galę możesz zapisać się osobno:

 • poprzez zgłoszenie na adres email: [email protected]
 • pod numerami telefonów w godzinach 8:00-16:00: tel.: 71 308 41 44, kom.: + 48 605 036 301

Dodatkowo formularz zgłoszeniowy i szczegółowy program jest dostępny na stronie organizatora.

Zobacz również inne kursy dostępne w naszym kalendarzu szkoleń CAD/CAM dla stomatologów i techników dentystycznych.

* Wszystkie informacje dotyczące szkoleń CAD/CAM dla techników dentystycznych i stomatologów oraz innych wydarzeń znajdujących się w kalendarzu na cyfrowywycisk.pl pochodzą ze stron internetowych organizatora i Cyfrowy Wycisk nie bierze za nie odpowiedzialności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook