fbpx

LogowanieDentsply Sirona | 05.02.2020 |

Poznaj nową frezarkę CEREC Primemill od Dentsply Sirona

Poznaj nową frezarkę CEREC Primemill od Dentsply Sirona

Dentsply Sirona przedstawia najnowsze urządzenie frezująco-szlifujące CEREC Primemill. Dzięki niemu wytwarzanie odbudów w gabinecie właśnie staje się łatwiejsze i znacznie szybsze. CEREC Primemill w połączeniu ze skanerem CEREC Primescan i oprogramowaniem CEREC tworzy nowoczesny system, który zapewnia wysoką przewidywalność rezultatów pracy oraz nowe doświadczenia kliniczne – zarówno dla użytkownika, jak i dla pacjenta. Zobaczmy, co może nam zaoferować?

Premiera: 24 stycznia 2020 r.

CEREC Primemill – nowe urządzenie frezująco-szlifujące firmy Dentsply Sirona – zapewnia możliwość tworzenia imponujących odbudów o wysokiej precyzji granic preparacji i niezwykle gładkich powierzchniach dzięki ultraszybkiej, czteroosiowej konstrukcji obsługiwanej przez cztery silniki. Frezarkę CEREC Primemill wyposażono w:

  • wydajny siedmiocalowy wyświetlacz dotykowy,
  • zintegrowaną kamerę do skanowania bloczków oznaczonych odpowiednim kodem kreskowym,
  • skaner RFID do odczytywania informacji o narzędziach frezujących.

Urządzenie pozwala na pracę z szerokim zakresem materiałów i jest bardzo intuicyjne w obsłudze.

„CEREC Primemill całkowicie zmienia całe postępowanie — mówi dr Gertrud Fabel, stomatolog prowadząca praktykę w Monachium w Niemczech i lider opinii (KOL) Dentsply Sirona. — Wszystko działa znacznie szybciej niż poprzednio. Jakość odbudów robi wrażenie dzięki bardzo precyzyjnym granicom preparacji i gładkim powierzchniom, a obsługa jest niezwykle łatwa. Każdy członek zespołu gabinetu bez problemu obsłuży urządzenie, dzięki czemu można przyspieszyć przebieg pracy i sprawić, że leczenie jest jeszcze bardziej przyjemne dla pacjenta.”

CEREC Primemill: Maksymalna wygoda działania 

W fazie opracowywania CEREC Primemill skupiono się szczególnie na intuicyjności obsługi. Duży wyświetlacz udziela użytkownikowi wskazówek podczas wszystkich procedur. Informuje w sposób uporządkowany o każdym etapie postępowania, na przykład pokazując jakie narzędzia są używane do wybranego materiału oraz opcje obróbki. Zainstalowane narzędzia posiadają oznaczenia kolorystyczne powiązane z poddawanym obróbce materiałem, co ułatwia ich rozróżnianie. Każde narzędzie posiada także niewielki identyfikator częstotliwości radiowej (RFID) kompatybilny z wbudowanym w frezarce CEREC Primemill czytnikiem. Urządzenie powiadamia użytkownika o statusie narzędzia oraz czy i kiedy należy je wymienić na nowe. Nowy system wskazówek i podpowiedzi dla użytkownika powoduje, że obsługę urządzenia można bez obaw powierzyć innemu członkowi zespołu.

Dla większej wygody bloczki materiału oznaczone odpowiednim kodem kreskowym są skanowane za pomocą wbudowanej kamery. Umożliwia to pozyskanie takich informacji o bloczku, jak jego typ, rozmiar, kolor i współczynnik skurczu tlenku cyrkonu. Listwa LED informuje użytkownika o statusie urządzenia, wyświetlając m.in. przesuwający się niebieski pasek postępu, który staje się zielony wraz z zakończeniem wykonywania odbudowy. Ponadto na wyświetlaczu ukazują się wskazówki wspierające użytkownika również podczas rutynowych zabiegów konserwacji urządzenia CEREC Primemill, co znacznie je ułatwia.

nowa frezarka dentsply sirona

Lepsza estetyka i szybkość, prostota doskonałości

Dzięki nowym narzędziom i udoskonalonej technologii wykorzystanej do stworzenia frezarki CEREC Primemill, odbudowy można wyfrezować jeszcze szybciej niż dotychczas. Czas konieczny do wykonania korony z tlenku cyrkonu skrócono o ponad połowę – można ją wyfrezować w około 10-12 minut, a nawet w 5 minut jeśli skorzystamy z nowego trybu Super Fast.

Rezultaty mówią same za siebie. Korzystając z nowo opracowanych, bardzo cienkich narzędzi (0,5 mm) w trybie frezowania Extra Fine, urządzenie zapewnia wysoki poziom szczegółowości bruzd okluzyjnych i obszarów międzyzębowych w wykonanych mostach, co pozwala użytkownikowi uzyskać przewidywalne rezultaty i najwyższą jakość.

CEREC Primemill: Doskonałe doświadczenie kliniczne

Frezarka CEREC Primemill nadaje całkowicie nowy wymiar całemu systemowi CEREC. Wybierając nowy system CEREC, ci z klientów Dentsply Sirona, którzy chcą wkroczyć w świat gabinetowego środowiska CAD/CAM i korzystać z technologii CAD/CAM w swojej codziennej praktyce, otrzymają kompletny, niezwykle elastyczny system, który zapewnia niezawodne rezultaty. Ci użytkownicy, którzy już z powodzeniem wykorzystują system CEREC w swoich gabinetach docenią nową prędkość pracy, wysoką jakość wykonanych odbudów oraz wygodę, jaką zapewnia frezarka CEREC Primemill.

“Bardzo ważne było dla nas, aby CEREC Primemill stanowił rzeczywistą wartość dodaną dla nowicjuszy nieznających w ogóle systemu CEREC jak i dla użytkowników, którzy są entuzjastami systemu od lat — wyjaśnia dr Alexander Völcker, Group Vice President CAD/CAM & Orthodontics w firmie Dentsply Sirona. — Wyraźnie zwiększyliśmy szybkość, z jaką przebiega postępowanie, jednocześnie zapewniając wyjątkowo wysoką jakość wykonanych odbudów. Różnorodność materiałów, które można wykorzystać spełnia wszelkie oczekiwania, a obsługa frezarki nigdy nie była tak prosta. Kompletny system nie wymaga importowania ani eksportowania danych. Wszystkie procesy są skoordynowane ze sobą i zostały poddane starannej weryfikacji zasadności ich wykorzystania do osiągania doskonałych rezultatów i optymalnie zintegrowanego postępowania w środowisku gabinetowym.”

* Z powodu różnych procedur certyfikacyjnych i rejestracyjnych nie wszystkie produkty będą dostępne od razu we wszystkich krajach.

O Dentsply Sirona

Dentsply Sirona to największy na świecie wytwórca specjalistycznych produktów i technologii stomatologicznych. Firma oferuje całościowe, kompleksowe rozwiązania stomatologiczne i związane ze zdrowiem i higieną jamy ustnej. Jej portfolio obejmuje jedne z najbardziej znanych i cieszących się uznaniem na rynku marek. Firma opracowuje, wytwarza i wprowadza na rynek ogólnostomatologiczne materiały zaopatrzeniowe, systemy CAD/CAM pozwalające na projektowanie i produkcję odbudów stomatologicznych (CEREC i inLab), pełen zakres produktów protetycznych, systemy obrazowania, instrumenty, unity stomatologiczne, systemy utrzymania higieny, lasery stomatologiczne oraz specjalistyczne produkty z rynku ortodontycznego, endodontycznego i implantologicznego. Akcje spółki są notowane na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych NASDAQ pod symbolem XRAY. Będąc cenionym pracodawcą, Dentsply Sirona zatrudnia około 15,000 pracowników w ponad 40 krajach na całym świecie. Dzięki prowadzeniu działań handlowych w ponad 120 krajach, Dentsply Sirona może wspierać pacjentów i lekarzy prawie w każdym miejscu na świecie, zapewniając im rozwiązania medyczne do prowadzenia lepszego i bezpieczniejszego leczenia stomatologicznego.

Jedna odpowiedź do “Poznaj nową frezarkę CEREC Primemill od Dentsply Sirona”

  1. Brianmer pisze:

    You’re a really practical internet site; could not make it without ya!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera

[FM_form id="1"]
Facebook
Facebook