fbpx

LogowanieRedakcja | 28.08.2019 | www.maszewski.com

Spektakularna metamorfoza uśmiechu w Maszewski Dental Clinic

Spektakularna metamorfoza uśmiechu w Maszewski Dental Clinic

“Kiedy było zbliżenie kamery na moją twarz, nie uśmiechałam się, bo nie chciałam pokazywać mojej wady, która od zawsze mi dokuczała.” Pani Roksanie do niedawna radość odbierał nieperfekcyjny uśmiech. Dr Maciej Maszewski podjął wyzwanie i zaproponował pacjentce uzupełnienie protetyczne wykonane metodą stomatologii cyfrowej. Czy metamorfoza uśmiechu się udała?

Pacjentka jest podprowadzającą na żużlu. Dr Maciej Maszewski z Maszewski Dental Clinic w Grudziądzu zauważył problem Pani Roksany na jednym z meczów żużla, którego jest ogromnym fanem. Zaproponował jej wizytę w swojej klinice.

Kiedy byłam dzieckiem, dużo tańczyłam i występowałam na scenie. Gdy trzeba było pokazać emocje, uśmiechnąć się do publiczności, nie potrafiłam tego zrobić. Zawsze ukrywałam uśmiech. Nie spodziewałam się, że coś da się zrobić z moimi zębami.

– szczerze przyznała Pani Roksana, gdy stomatolog obiecał jej zmianę. Czy bardzo się myliła?

skaner 3d

Pierwsza wizyta – pobranie wycisku skanerem wewnątrzustnym

Pierwsza wizyta na fotelu dentystycznym polegała na wykonaniu zdjęć diagnostycznych, zdjęć RTG, które służyły do dokładnej analizy przypadku pacjentki. Skanerem wewnątrz ustnym dr Maszewski pobrał cyfrowy wycisk, który ułatwił idealne dopasowanie uzupełnienia do warunków anatomicznych i urody pacjentki.

Skan z cyfrowym wyciskiem został przesłany przez internet do laboratorium protetyki cyfrowej we Wrocławiu. Technik dentystyczny zaprojektował z użyciem oprogramowania CAD/CAM nowe uzupełnienia dla pacjentki. Wybrano licówki non-prep, które nie wymagają szlifowania zębów.

Druga wizyta – założenie licówek non-prep

Już po dwóch dniach od przesłania skanu 3D gotowe licówki wykonane metodą cyfrowej stomatologii były gotowe. Laboratorium protetyczne przesłało je kurierem do Kliniki w Grudziądzu. Dr Maszewski wykonał przymiarkę:

Co ważne, nie musiałem użyć żadnej igły, żadnego wiertła. To istotne, ponieważ zachowana została naturalna struktura każdego z zębów. Na ostatecznej przymiarce mogłem określić dokładne położenie licówek, sprawdzić ich przyleganie, długość, estetykę oraz kolor. 

Następnie dopasowane licówki lekarz zacementował na stałe. Co istotne, licówki non-prep są nie tylko estetyczne, ale i wytrzymałe, więc Pani Roksana nie będzie miała problemów, aby pogryźć twardsze pokarmy.

Metamorfoza uśmiechu – finał

Finał mógł być tylko jeden – Roksana zyskała uśmiech marzeń.

Nic nie da nam takiego szczęścia, jak komfort i to, że czujemy się w swoim ciele dobrze. 

Zresztą, sami zobaczcie:

Zobacz też: 6 ciekawych przypadków zastosowania skanera wewnątrzustnego w implantoprotetyce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera

[FM_form id="1"]
Facebook
Facebook