fbpx

LogowanieRedakcja | 05.06.2020

Jak wyglądają szkolenia online z protetyki CAD/CAM dla techników dentystycznych?

Jak wyglądają szkolenia online z protetyki CAD/CAM dla techników dentystycznych?

Dynamiczny rozwój technologiczny w dziedzinie stomatologii sprawił, że technicy dentystyczni powinni stale poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Wraz z cyfryzacją usług stomatologicznych zmieniają się również metody szkolenia.

Na czym polegają szkolenia z protetyki CAD/CAM dla techników dentystycznych?

Jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin stomatologii jest cyfrowa protetyka. Umiejętne wykonywanie protez, oparte na obrazach otrzymywanych za pomocą skanerów wewnątrzustnych, wymaga zaś od techników dentystycznych przejścia odpowiednich szkoleń. Dzięki kursom poznają oni między innymi:

  • specyfikę pracy z systemami CAD/CAM w protetyce,
  • sposoby analizy plików ze skanera protetycznego,
  • metody wykonywania uzupełnień,
  • rodzaje materiałów wykorzystywanych do tworzenia protez.

Webinarium – popularna metoda szkoleń online

Chociaż znaczna część szkoleń ma formę stacjonarnych warsztatów, to coraz popularniejsze stają się kursy online, głównie w formie webinariów. Pozwalają one na przykład na transmisję zabiegu, którą może oglądać w jednym momencie nieograniczona liczba osób, co podczas tradycyjnego wykładu byłoby nieosiągalne. W internecie dostępnych jest wiele szkoleń online z różnych dziedzin stomatologii, w tym prawa medycznego, implantologii czy diagnostyki, organizowanych przez specjalistów z Polski i nie tylko. Są one prowadzone choćby w serwisie Youtube, stronach towarzystw stomatologicznych czy social mediach.

E-learning w branży stomatologicznej

Szkolenia online to doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy w zakresie protetyki CAD/CAM w oparciu o doświadczenia ekspertów z całego świata. Pozwalają one też na przykład na zapoznanie się z konkretnymi studiami przypadków. Za sprawą webinariów technicy dentystyczni mogą również poznać nowe funkcje posiadanych już skanerów wewnątrzustnych, a w razie potrzeby na bieżąco zadawać pytania prelegentowi. Dzięki szkoleniom online wiedza o najnowocześniejszych rozwiązania technologicznych docierają do techników na całym świecie niemalże natychmiast.

Szkolenia online z protetyki CAD/CAM dla techników dentystycznych

E-learning jest znakomitym sposobem na rozwijanie umiejętności techników dentystycznych i naukę od najwybitniejszych specjalistów w branży. Zobacz przykładowe szkolenie prowadzone przez lek. dent. Michała Mokijewskiego z Kliniki Platinum we Wrocławiu, który współpracuje z laboratorium protetyki online DentalScan. Webinar „Wstęp do implantologii w świecie cyfrowym”, organizowany przez Heroes of Dentistry był prowadzony na żywo i skierowany głównie do lekarzy, ale technicy dentystyczni też mogą czerpać z niego ogrom wiedzy.

Z cyklu Heroes of Dentistry odbyło się też darmowe szkolenie “Pierwsze kroki ze skanerem wewnątrzustnym od strony cyfrowych pracowni protetycznych” prowadzone przez tech. dent. Paulinę Pokusę z pracowni Dental Scan. Warto obejrzeć!

Chcemy promować wiedzę, a tym samym pomagać w projektowaniu pięknych uśmiechów. Cieszymy się, że coraz więcej specjalistów organizuje szkolenia online z protetyki CAD/CAM dla techników dentystycznych – często za darmo. Zapraszamy zatem do śledzenia platformy Cyfrowy Wycisk oraz profilu cyfrowywycisk.pl na Facebooku, gdzie informujemy o wielu ciekawych wydarzeniach dla stomatologów i techników dentystycznych. Bądźmy w kontakcie!

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera

[FM_form id="1"]
Facebook
Facebook