fbpx

Logowanie



Cyfrowy Wycisk | 14.11.2019

Jak wybrać nowoczesną pracownię protetyczną?

Jak wybrać nowoczesną pracownię protetyczną?

Masz już w gabinecie skaner wewnątrzustny i szukasz dobrego laboratorium dentystycznego CAD/CAM? Przygotowaliśmy listę, która pomoże Ci wybrać najlepszą nowoczesną pracownię protetyczną.

Cyfrowa stomatologia i zdobycze nowych technologii niewątpliwie ułatwiają pracę w gabinecie stomatologicznym. Jednak sam skaner wewnątrzustny nie gwarantuje sukcesu. Do wykonania doskonałych licówek, mostów i koron potrzebna jest wprawa w projektowaniu CAD/CAM i wiedza z zakresu stosowania cyfrowych materiałów, a także piece, frezarki i cały sprzęt wykorzystywany w laboratorium protetycznym.

Dlatego warto od razu po zakupie skanera wewnątrzustnego podjąć męską decyzję i rozpocząć współpracę z dobrą, nowoczesną pracownią protetyczną. Jak to zrobić? Przed wyborem nowoczesnego laboratorium protetycznego warto sprawdzić, czy miejsce spełnia kilka ważnych warunków.

Jakie są terminy dostaw prac protetycznych CAD/CAM?

Średni czas wykonania pracy protetycznej w najlepszych pracowniach protetycznych online wynosi od 24–48 h dla standardowych uzupełnień do 72 h dla bardziej wymagających prac. Odległość gabinetu od pracowni nie ma znaczenia – prace są przesyłane kurierem, więc laboratorium może znajdować się nawet na drugim krańcu Polski. I tak otrzymasz licówki, mosty czy korony znacznie wcześniej niż z analogowej pracowni w swoich mieście.

Jakie prace możesz wykonać, stosując skaner wewnątrzustny?

Oto lista prac, którą warto mieć pod ręką podczas szukania dobrej cyfrowej pracowni protetycznej:

✔ inlaye, onlaye, overlaye,

✔ licówki,

✔ korony, korony częściowe, endokorony,

✔ mosty wielopunktowe,

✔ prace stałe na implantach,

✔ wszystkie z wymienionych wyżej mogą być wykonane jako prace tymczasowe lub ostateczne,

✔ modele drukowane z wycisków cyfrowych,

✔ wax-upy wirtualne.

cyfrowe zęby

Jakich materiałów i sprzętów używa pracownia CAD/CAM?

Zawsze zapytaj, materiałów jakich marek/firm używają technicy do produkcji cyfrowych licówek czy koron. Dopytaj też, jakich maszyn frezujących i drukujących używają technicy – to wszystko wpływa na jakość prac protetycznych. Certyfikowane półfabrykaty oraz sprzęt najlepszej klasy dobrze świadczą o pracowni i zapewniają najlepsze rezultaty.

Jakie są ceny prac protetycznych?

Zapytaj o cennik cyfrowych prac protetycznych – pracownia powinna Ci przesłać plik PDF lub drukowany katalog zawierający ceny wszystkich dostępnych produktów.

Jakie są opinie innych stomatologów na temat wybranej pracowni protetycznej?

Opinie klientów są najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o firmie. Dlatego zapytaj znajomych lekarzy, którzy korzystają z usług cyfrowych pracowni protetycznych, czy są zadowoleni z ich usług. Warto też posprawdzać rekomendacje na stronie internetowej laboratorium i na facebooku lub zapytać na forum internetowym dla stomatologów.

Czy wybrana pracownia protetyczna online ma doświadczenie?

Decydując się na współpracę, warto zaufać technikom-pionierom cyfrowej stomatologii, którzy mają wieloletnie doświadczenie w branży. Sprawdź na stronie pracowni, od jakiego czasu działa na rynku i czy posiada portfolio ze swoimi pracami.

nowoczesna pracownia protetyczna

Z jakich skanerów pracownia dentystyczna przyjmuje skany?

Warto wybrać pracownię protetyczną, która przyjmuje skany ze wszystkich skanerów wewnątrzustnych dostępnych na rynku. Taką opcję oferuje np. laboratorium dentystyczne DentalScan z Wrocławia.

W jakich godzinach pracuje nowoczesne laboratorium protetyczne online?

Niektóre pracownie pracują aż do godziny 20. Upewnij się, że tak jest faktycznie. Po prostu do nich zadzwoń po 17.00 i sprawdź, czy odbiorą. 🙂 Podczas współpracy będziesz kontaktować się z pracownią  telefonicznie, mailowo, przez komunikatory (tj. Whatsapp, Messenger) – im więcej kanałów do kontaktu oferuje pracownia dentystyczna, tym komunikacja będzie przebiegać sprawniej.

Znasz nowoczesną pracownię protetyczną wartą polecenia? Napisz w komentarzu swoją rekomendację. 🙂

Zobacz też: Skaner wewnątrzustny – kaprys czy konieczność?

Jedna odpowiedź do “Jak wybrać nowoczesną pracownię protetyczną?”

  1. marzena pisze:

    Pomocny artykuł. Szukam teraz pracowni cad cam. Czekam na więcej rekomendacji. Moze ktos polecić jakąś rzetelną,dobrą pracownię, w której nie zdzierają i działają szybko?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera

[FM_form id="1"]
Facebook
Facebook