fbpx

LogowanieRedakcja cyfrowywycisk.pl | 29.10.2019

Dlaczego zawód technika dentystycznego to przyjemna i bezstresowa praca? ;)

Dlaczego zawód technika dentystycznego to przyjemna i bezstresowa praca? ;)

Zawód technika dentystycznego to misja. Jesteś nim i zdarza Ci się narzekać? Jak możesz? Masz cudowną robotę – mamy tu garść argumentów świadczących o jej wyjątkowości. Przeczytaj i spróbuj się nie zgodzić. No tylko spróbuj! 😉

Jesteś artystą (i sportowcem)

Aby zostać technikiem, musisz mieć smykałkę do prac manualnych. Bo nie ma przecież nic przyjemniejszego niż całodzienne rzeźbienie w gipsie. Czujesz w płucach tę magię unoszących się w powietrzu drobinek?

Jeśli jesteś cyfrowym technikiem dentystycznym możesz na spokojnie pracować przed ekranem komputera. Oprogramowanie i maszyny za każdym razem z Tobą współpracują. Po prostu odpalasz komputer i praktycznie cała robota gotowa (chyba w snach). Zawsze też wiesz, co robisz  – łączysz funkcję designera z rolą sprintera. Masz wyćwiczoną rękę i szczupłą sylwetkę od biegania po labie – od stanowiska projektowego do miejsca charakteryzacji (tzw. akwarium). W biegu nie zapominasz zahaczyć o pomieszczenie z frezarkami i drukarkami 3D!

Żadnego stresu

Trzy prace na cito i dwie na wczoraj? Żaden problem, żaden stres. Dzwonią lekarze, kurier czeka w drzwiach, we frezarce wyskoczył błąd, a ty powtarzasz w myślach, że najważniejsze w życiu jest zdrowie. Również psychiczne. Przecież zdążysz. Zawsze zdążasz, prawda? 😉

Żadnej presji

Nigdy jeszcze nie otrzymałeś poprawki wykonanej pracy. Współpracujący z Tobą lekarze to aniołowie w fartuchach, zawsze zadowoleni z Twojej pracy. Kiedy słyszysz ich głosy w telefonie, wiesz, że znowu wszystko poszło wspaniale. Jak to dobrze pracować bez presji.

Czujesz wdzięczność pacjentów

Zaletą pracy technika dentystycznego jest wdzięczność pacjentów, którzy doskonale wiedzą, że to Ty jesteś odpowiedzialny za jego „nowe zęby” i piękny uśmiech. Zdają sobie sprawę, że to nie lekarz projektuje i wykonuje mosty, licówki czy korony – tylko ty. Dlatego zanim skończysz zmianę, zbierasz pochwały i wcinasz czekoladki od wdzięcznych pacjentów.

Masz doskonałą pamięć

Ciągle możesz ćwiczyć pamięć, koncentrację i inteligencję. Znasz się na anatomii, fizjologii i psychologii. Umiesz wyrecytować na pamięć cennik wszystkich firm kurierskich w mieście. Zapamiętanie procedur, protokołów, właściwości materiałów, listy prac do wykonania, nazwisk pacjentów, instrukcji obsługi maszyn i tysiąca innych szczegółów to dla Ciebie bułka z masłem. Á propos bułki – zapomniałeś zjeść śniadania? Nic nie szkodzi, przecież dbasz o linię!

Pracownia Twoim domem

Są dni, że nie masz ochoty wracać z pracy do domu (czytaj: masz pracy po łokcie i nigdy stamtąd nie wyjdziesz). Ale dzięki temu Twoje koleżanki są Ci bliższe niż siostry, a do starszej techniczki zacząłeś mówić „mamo”. Na szczęście najwięcej zleceń jest przed świętami, więc razem możecie nie upiec pierników i nie ubrać w domu choinki.

Znasz odpowiedź na wszystkie pytania lekarza

Kiedy dzwoni lekarz, zawsze znasz odpowiedź na pytania dotyczące ich pracy. Nawet jeśli nie znasz, to Twoja wrodzona umiejętność improwizacji sprawia, że brzmisz fachowo i stomatolog może Ci zaufać. Zresztą współpraca z gabinetami zawsze przebiega bezbłędnie. Więc żaden problem, jeśli coś pójdzie nie tak.

Szkolenia dla techników dentystycznych ❤

Mimo że szkoła świetnie przygotowała Cię do zawodu technika dentystycznego, czujesz się w obowiązku jeździć na szkolenia i aktualizować wiedzę techniczną, zmieniającą się z prędkością światła. Zwłaszcza jeśli pracujesz w pracowni protetycznej CAD/CAM. Nie ma zmiłuj – pakujesz się i co chwilę jesteś na kongresie, szkoleniu, konferencji. A tam: ciasteczka, pralinki, kawka, lanczyki. Opłacało się wydać na kurs pół wypłaty. Wieprzowe roladki były pyszne!

Masz zawód technika dentystycznego = jesteś bogaty (w doświadczenie)

Może nie jesteś miliarderem, ale pamiętaj, że pieniądze szczęścia nie dają. Fair enough.

Robisz to, co lubisz

A teraz całkiem serio: zawód technika dentystycznego jest misją i trzeba mieć do tego powołanie. Aby nim zostać, musiałeś wiele się nauczyć. Twoja praca bywa niedoceniana przez pacjentów i lekarzy, ale musisz wiedzieć, że jesteś bohaterem niejednego uśmiechu. Masz bardzo odpowiedzialną rolę – przywracasz ludziom pewność siebie i poczucie własnej wartości. Niejednokrotnie spełniasz marzenia. Dzięki temu zawód technika dentystycznego staje się pasją i zaczyna przynosić ogromną satysfakcję. I tego życzymy wszystkim technikom – spełnienia! ❤❤❤

Jeśli znasz inne „argumenty”, podziel się nimi w komentarzu. Niech inni wiedzą i zazdroszczą 😉

Przeczytaj: Cyfrowa stomatologia – o co w ogóle chodzi? Krótkie wprowadzenie do technologii CAD/CAM dla niewtajemniczonych 

Ściągnij: Darmowy grafik dla technika dentystycznego (do wydrukowania)

Oferty pracy dla techników dentystycznych znajdziesz na:

4 odpowiedzi na “Dlaczego zawód technika dentystycznego to przyjemna i bezstresowa praca? ;)”

 1. Technik Dentystyczny pisze:

  Tekst świetny, ale żenujące są wstawki z języka angielskiego. Snobizm polski i braki w polszczyźnie są powalające.

 2. Ss pisze:

  Ktoś napisał świetny dowcipny artykuł z dystansem do swojego fachu, w którym ujął większość spotykanych przez przeciętnego technika problemów, a tu jakiś typowy “polaczek” pierwsze co zrobił to … się przyje…l o jakąś bzdurę – szok.

 3. Anafabeta pisze:

  Na szczęście mamy Ciebie ostojo polskiej mowy.

 4. WC pisze:

  Bardzo fajny tekst.
  Miło się czytało i wspominało te czasy w centrum frezowania i pracowni.

  Ja bym dodał jeszcze zdolności telepatyczne i jasnowidzenie oraz wróżenie z kart wyrwanych z zeszytu gdzie na postawie oznaczenia alfanumerycznego (typu B1) można odczytać conajmniej dwie strony wytycznych od lekarza.
  Teraz nadal siedzę przy zębach ale nieco z innej strony..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera

[FM_form id="1"]
Facebook
Facebook