fbpx

LogowanieRedakcja Cyfrowy Wycisk | 01.06.2020

Cyfrowe wyciski i projektowanie CAD/CAM to przyszłość nowoczesnej protetyki

Cyfrowe wyciski i projektowanie CAD/CAM to przyszłość nowoczesnej protetyki

Pandemia COVID-19 wymusiła na wielu dziedzinach gospodarki reorganizację dotychczasowego sposobu funkcjonowania. Nie inaczej stało się w przypadku służby zdrowia i świadczonych przez nią usług.

Rewolucja w funkcjonowaniu systemu e-zdrowia

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z państwową służbą zdrowia, czy też z dostępem do usług prywatnych, należy zadbać o to, żeby pacjenci mogli uzyskać szybką pomoc specjalisty – internisty, protetyka lub chirurga. Pandemia pokazała, że system nie jest doskonały, a wiele placówek pozostaje nieprzygotowanych na tego typu sytuacje. Na szczęście – przed wybuchem epidemii udało się uruchomić w Polsce wystawianie e-recept, natomiast sama pandemia przyspieszyła wprowadzenie tak potrzebnej pacjentom procedury teleporad, w tym możliwości wystawiania zdalnych zwolnień.1

Systemy CAD/CAM to przyszłość nowoczesnej stomatologii

Rozwój cyfrowego świadczenia usług powinien po wygaśnięciu pandemii zdecydowanie przyspieszyć. Jak widać, pomimo sceptycznego podejścia niektórych środowisk – taki sposób radzenia sobie z kolejnymi kryzysami zdrowotnymi w przyszłości może zdecydować o zdrowiu lub życiu wielu pacjentów. W przypadku protetyki stomatologicznej warto zwrócić uwagę na cyfrowe wyciski i projektowanie uzupełnień protetycznych w systemach CAD/CAM, dzięki którym pacjent nie musi już czekać tygodniami na nowy, pełny uśmiech.

Dlaczego protetyka 3D ma przyszłość?

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zagadnienia związane z leczeniem i ochroną zdrowia wysunęły się na pierwszy plan, ujawniając wszelkie niedociągnięcia systemu. Pandemia COVID-19 sprawiła, że odwołano lub przełożono na bliżej nieokreśloną przyszłość wiele zabiegów, w tym – wizyt stomatologicznych i usług pracowni protetycznych. Na szczęście wszystko powoli wraca do normy.

Podczas gdy laboratoria starszej daty będą zmagały się teraz z koniecznością realizacji wielu zamówień w możliwie krótkim czasie, co może okazać się niemożliwe, dentyści korzystający ze skanerów wewnątrzustnych mogą o wiele szybciej obsłużyć czekających w kolejce pacjentów.

Postaw na technologię na miarę XXI wieku w Twoim gabinecie dentystycznym!

Nowoczesna stomatologia stawia na funkcjonalne innowacje, jakimi są cyfrowe wyciski i projektowanie w systemach CAD/CAM. Wiele pracowni, takich jak DentalScan, oferuje też możliwość wypożyczenia skanera wewnątrzustnego w korzystnej cenie, dzięki czemu prace z zakresu protetyki zajmują znacznie mniej czasu niż przy użyciu standardowych metod. Takie rozwiązania mogą wspomóc działalność gabinetów, które rozpoczęły pracę na krótko przed wybuchem epidemii, ale straciły możliwość finansowania z tytułu tzw. startupów.2

O rozwoju usług medycznych związanych z zastosowaniem rozwiązań sztucznej inteligencji zadecyduje wiele czynników – m.in. to jak wiele pieniędzy państwo będzie w stanie zainwestować w e-zdrowie. Dużo też zależy od samych pacjentów, którym już teraz warto uświadomić korzyści płynące z możliwości, jakie daje protetyka 3D.

Źródła:

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dołącz do naszego newslettera

[FM_form id="1"]
Facebook
Facebook