Masz już w gabinecie skaner wewnątrzustny i szukasz dobrego laboratorium dentystycznego CAD/CAM? Przygotowaliśmy listę, która pomoże Ci wybrać najlepszą nowoczesną pracownię protetyczną.
Jesteś technikiem dentystycznym i zdarza Ci się narzekać na pracę? Jak możesz? Masz cudowny zawód – mamy tu garść argumentów świadczącym o jego wyjątkowości. Przeczytaj i spróbuj się nie zgodzić. No tylko spróbuj! 😉
W ciągu najbliższych 10 lat wartość stomatologii cyfrowej osiągnie 10 mld dolarów, a druk 3D stanie się złotym standardem w leczeniu ortodontycznym, chirurgicznym i implantologicznym. Jak wdrożyć rozwiązania cyfrowe w gabinecie, takie jak skaner wewnątrzustny, bez wielkich nakładów finansowych? Czy to się w ogóle opłaca? CyfrowyWycisk.pl odpowiada na pytania lekarzy stomatologów.
Witaj w kolejnej części encyklopedii materiałów stosowanych w protetyce cyfrowej. Czas na omówienie pełnej ceramiki. Poznaj jej rodzaje, zastosowanie, właściwości oraz wzór postępowania klinicznego. Podpowiadamy też, na co uważać, projektując uzupełnienia protetyczne z pełnej ceramiki. Sprawdź!
Cyfrowy wycisk, technologia CAD/CAM, skanery wewnątrzustne… ale o co w ogóle chodzi w cyfrowej stomatologii? Sprawdź krótkie wprowadzenie do świata DIGITAL i zobacz, jak może na tym zyskać Twój gabinet dentystyczny.
Cyrkon to jeden z najpopularniejszych materiałów protetycznych stosowanych w projektowaniu CAD/CAM. Jakie ma zalety? Jakie ma wady? Kiedy go stosować? Zapraszamy do pierwszej części encyklopedii materiałów stosowanych w cyfrowej stomatologii. Wejdź!
Zobacz, jak technologia cyfrowa może ułatwić pracę ortodoncie. Aparat stały czy przezroczysta nakładka? Przedstawiamy zalety obu rozwiązań oraz zwracamy uwagę na ważne kwestie, które przyczynią się do skutecznego leczenia ortodontycznego.
Gipsowe modele zalegające w ogromnych magazynach są coraz częściej wypierane przez łatwe do przechowywania i wysyłania modele cyfrowe, a lekarze coraz częściej i chętniej wybierają innowacyjną i niezwykle precyzyjną technologię CAD/CAM. Stomatologia cyfrowa to nie tylko postęp, ale przede wszystkim oszczędność czasu.
Stomatologia cyfrowa to obecnie najbardziej dynamicznie rozwijający się segment stomatologii, który determinuje codzienną praktykę w gabinetach dentystycznych i laboratoriach. Poznaj najważniejsze zalety pracy ze skanerem wewnątrzustnym.
Czym się różni przęsło siodełkowe od stożkowego? Które jest lepszym rozwiązaniem? Przypominamy klasyfikację mostów protetycznych ze względu na kontakt ze śluzówką i jego brak. Sprawdź najważniejsze informacje, które pozwolą Ci zaprojektować piękny uśmiech pacjenta z zachowaniem jego maksymalnego komfortu.
Zarządzanie gabinetem stomatologicznym, w którym przyjmowanych jest tysiące osób to prawdziwe wyzwanie. Na szczęście dzięki dostępnym na rynku innowacyjnym rozwiązaniom to zadanie może być znacznie łatwiejsze. Jednym z dobrodziejstw technologicznych, które w dużym stopniu usprawniają działanie gabinetów stomatologicznych czy pracowni protetycznych i pozwalają o krok wyprzedzić konkurencję, jest nowoczesne oprogramowanie FELG Dent.
Usługi stomatologiczne to ta branża, która, pomimo pandemii COVID-19 musi nieprzerwanie funkcjonować. Pomimo początkowej trudności z dostępem do odzieży ochronnej, a także skomplikowanych procedur pacjenci wciąż mogą korzystać z pomocy dentystów. Polskie Towarzystwo Stomatologiczne w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia przekazało lekarzom szereg wskazówek odnośnie pracy w tym trudnym okresie.
Dynamiczny rozwój technologiczny w dziedzinie stomatologii sprawił, że technicy dentystyczni powinni stale poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Wraz z cyfryzacją usług stomatologicznych zmieniają się również metody szkolenia.
Pandemia COVID-19 wymusiła na wielu dziedzinach gospodarki reorganizację dotychczasowego sposobu funkcjonowania. Nie inaczej stało się w przypadku służby zdrowia i świadczonych przez nią usług.
Dentsply Sirona przedstawia najnowsze urządzenie frezująco-szlifujące CEREC Primemill. Dzięki niemu wytwarzanie odbudów w gabinecie właśnie staje się łatwiejsze i znacznie szybsze. CEREC Primemill w połączeniu ze skanerem CEREC Primescan i oprogramowaniem CEREC tworzy nowoczesny system, który zapewnia wysoką przewidywalność rezultatów pracy oraz nowe doświadczenia kliniczne – zarówno dla użytkownika, jak i dla pacjenta. Zobaczmy, co może nam zaoferować?
Każdy technik dentystyczny ma takie dni, że robota idzie gładko, a prace same wyskakują spod palców. Ale nie jest jest łatwo żyć lekko, więc dla równowagi zdarzają się dni, że nic się nie klei, lekarze dzwonią z pracami na cito, poprawki spływają na Ciebie jak łzy rozpaczy, a maszyny odmawiają współpracy. Zrób sobie wtedy przerwę, zaparz kawkę i przeczytaj ten artykuł – już wiesz, że nie jesteś samotnym wojownikiem w boju o uśmiech pacjentów.
Tuż przed świętami protetycy, technicy i stomatolodzy mają sporo pracy. Dlatego czasem dostają tzw. głupawki. Zobacz, jakie byłoby Twoje imię, gdyby świat był jednym wielkim laboratorium i gabinetem stomatologicznym. 😉
Jak stomatologia cyfrowa i CAD/CAM protetyka działają w praktyce? Czy faktycznie pozwalają na podarowanie uśmiechu w 1 dzień? Poniższy opis przypadku przedstawia wykonanie 8 koron pełnoceramicznych w pełni zdigitalizowany sposób – od analizy wyjściowej sytuacji klinicznej, przez działanie w cyfrowym laboratorium protetycznym, do osadzenia pracy w ustach pacjentki. Zobacz obszerny opis przypadku!
Twój chłopak jest technikiem dentystycznym? A może Twoja żona całe dni spędza w laboratorium? Podpowiadamy – pół żartem, pół serio – co kupić technikowi dentystycznemu na prezent, aby wywołać uśmiech na jego twarzy. 😉